Ilustrační fotografie teenagerů v projektu heknise

H3KNISE
na školách

Co je H3KNISE

H3KNISE [heknise] je dopoledne bez vyučování na středních školách, plné motivujících workshopů v malých skupinkách studentů s inspirativními lektory z řad jejich vrstevníků, ke kterým mladá generace studentů vzhlíží a jsou pro ně přirozenými autoritami či influencery.

Cílem projektu H3KNISE je přinést mladým lidem, generaci třetího tisíciletí (3K generaci), atraktivní a zajímavé lidi a témata, která je mohou motivovat hecnout se a heknout si k lepšímu svůj život, ve kterém cigarety a kouření nemají místo. Chceme, aby tito mladí lidé viděli ve svých životech potenciál a nebáli se jít vlastní cestou. Prevenci závislostí vidíme právě v zaměření jejich pozornosti na vlastní potenciál.

Koncepce dopoledních workshopů je postavena na moderních principech prevence závislosti dětí a mladistvých na kouření a doporučeních Evropské komise, středoškolských pedagogů, ale i samotných studentů.

H3KNISE workshopy už úspěšně probíhají na Slovensku a mají skvělé ohlasy z řad studentů i pedagogů.

Koncept H3KNISE
ve školách

Ikona "Atraktivní témata" v projektu heknise

Atraktivní témata

Témata, která mladé zajímají. Naši lektoři pokrývají širokou škálu oblastí od finanční gramotnosti, přes duševní zdraví nebo sexuální výchovu až k vlastním inspirativním životním příběhům.

Ikona "Vrstevnický přístup" v projektu heknise

Vrstevnický přístup

Workshopy vedou mladí, vrstevníci ze stejné generace, ke kterým studenti vzhlížejí, respektují je a jsou pro ně přirozenými autoritami.

Ikona "Workshopy v malých skupinách" v projektu heknise

Workshopy v malých skupinách

Naším cílem je vytvořit komorní atmosféru, bezpečný prostor pro otevřenou diskusi a interakci s každým studentem. V jedné skupině je max. 18 studentů.

Ikona "Bez pedagogů" v projektu heknise

Bez pedagogů

Workshopy probíhají pouze s lektory, bez přítomnosti pedagogů. Cílem je budovat důvěru, probudit otevřenou diskuzi. Poskytnout možnost mluvit o svých pocitech, zkušenostech, touhách, plánech i obavách.

Ikona "Nenásilné zakomponování problematiky kouření" v projektu heknise

Nenásilné zakomponování problematiky kouření

Prostřednictvím témat, pozitivních příkladů, životních zkušeností, rad a doporučení lektoři vždy na workshopu zdůrazní, že cigarety a kouření hrají zbytečnou a negativní roli v jejich životě.

H3KNISE budí ve studentech zájem, interaktivně je zapojuje, motivuje je k aktivní účasti.
Je však také atraktivním doplňkem vyučovacích hodin a přináší do vzdělávacího procesu pestrost.

Jak probíhá workshopové dopoledne H3KNISE?

Dopoledne
bez vyučování

Workshop H3KNISE je půlden bez vyučování pro vybranou skupinu max. 200 studentů (ročníky, třídy, obory…). V průběhu dopoledne se může každý student přihlásit na 3 workshopy k vybraným lektorům. Kapacita workshopů je vždy omezena na max. 18 studentů.

Úvodní setkání
a série workshopů

Den D začíná ráno krátkým úvodním setkáním lektorů se všemi vybranými studenty a pokračuje 50 minutovými workshopy s lektory v malých skupinkách, které se opakují. Každý lektor tak vede tři workshopy.

Návod,
jak se H3KNOUT

Každý workshop, lektor a téma mají ambici pomoct studentům h3knout si život k lepšímu. Lektoři přes vlastní příběh, zkušenosti, úspěchy, pády a vzestupy a následnou diskusi motivují i inspirují, přičemž vždy nenásilně zakomponují do tématu problematiku kouření.

Snadná organizace

Workshop H3KNISE obvykle začíná stejně jako začíná vyučování ve škole a trvá maximálně 4 hodiny, i s přestávkami. Pomůžeme vám s organizací, dodáme lektory i know-how.

Chcete na své škole H3KNISE?

Poznejte
lektory